18.05.2020/16:15

Kasy fiskalne w postaci aplikacji? Mają zachęcić do wyjścia z szarej strefy

Ministerstwo Finansów chce wprowadzenia wirtualnych kas fiskalnych w postaci oprogramowania. Od 1 czerwca miałyby pilotażowo je stosować firmy z branż: transportowej, hotelarskiej, gastronomicznej czy sprzedające węgiel – donosi serwis radiomaryja.pl.

Na łamach radiomaryja.pl dr Marian Szołucha wskazuje, że kasy wirtualne to nic innego jak zwykłe aplikacje, które można będzie zainstalować na swoim telefonie czy tablecie – każdym urządzeniu. Zdaniem eksperta, jeśli tak się stanie, to mogą pojawić się np. aplikacje cofające „licznik” nabity na takiej wirtualnej kasie.

Ministerstwa Finansów zapewnia jednak, że rozwiązanie jest odpowiednio chronione. „Kasy wirtualne będą bezpieczne dla firm, klientów i dla administracji. Gwarantuje to certyfikacja oprogramowania i wprowadzenie zabezpieczeń, które zapewniają integralność i niepodważalność sprzedaży przy ich użyciu” – czytamy w komunikacie ministerstwa na Twitterze.

Więcej na radiomaryja.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.