23.04.2018/12:03

Katarzyna Scheer, Jeronimo Martins Polska: Chcemy ograniczyć skalę marnowanej żywności o 50 proc.

Naszym celem jako Grupy jest zmniejszenie do 2025 r. skali marnowanej żywności o 50 proc. w stosunku do poziomu z 2016 roku – poinformowała Katarzyna Scheer, dyrektor ds. komunikacji Korporacyjnej w Jeronimo Martins Polska.

– Optymalizujemy wielkość zamówień i częstotliwość dostaw tak, by dostosować ilości do popytu i zapewnić wysoką rotację. Najnowsze rozwiązania w tym obszarze pozwalają nam dostarczyć produkty do sklepu nawet w ciągu 24 godzin od zamówienia u dostawcy. Dzięki temu klient kupuje produkt najwyższej jakości i świeżości, a tym samym ryzyko marnowania żywności maleje – mówi Scheer.

Dodaje, że od zeszłego roku firma dynamicznie rozwija także program przekazywania niesprzedanych artykułów spożywczych partnerom społecznym posiadającym status organizacji pożytku publicznego – bezpośrednio ze sklepów, na zasadzie darowizny.

– System ten został wdrożony w ponad 600 sklepach w całym kraju, liczba ta będzie dalej rosła. Wśród przekazywanych produktów znajdują się te z bliskim terminem przydatności do spożycia, uszkodzonym opakowaniem, a także dojrzałe owoce i warzywa. W 2017 r. przekazaliśmy żywność o łącznej wartości ponad 6 mln zł – mówi Katarzyna Scheer.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.