28.10.2019/19:00

Kaufland inwestuje w innowacyjną żywność wegańską

Kaufland zidentyfikował nowy trend – minęły czasy, gdy soja była jedynym zamiennikiem mięsa. Obecnie na rynku pojawiają się substytuty mięsa na bazie ziaren słonecznika. Niemiecki detalista poszerzył swoją ofertę wegańską o marki "Miracle Burger" oraz "Miracle Hack". Te produkty są już dostępne w marketach sieci w całych Niemczech.

– Wysoki i stale rosnący popyt na żywność wegańską sprawia, że nieustannie rozwijamy naszą ofertę takich produktów. Jednak, wobec ograniczonych możliwości rozwoju rynku soi, dostrzegamy wielki potencjał w alternatywnych zamiennikach mięsa – przekonuje Kerstin Dürr, szefowa zakupów w centrali sieci Kaufland.

Ziarno słonecznika, wykorzystywane w nowej serii produktów wegańskich Kauflandu, pochodzi z upraw w Niemczech. Wyroby nie zawierają żadnych sztucznych dodatków, są też wolne od laktozy, glutenu i białek soi.

Najnowsze wegańskie propozycje sieci to "Incredible Burger" oraz "Incredible Hack".

Kolejny trend, odnotowany przez detalistę, to rosnąca popularność zamienników miodu pod nazwą Wonig. Ta „przyjazna dla pszczół alternatywa” charakteryzuje się podobnym do miodu zapachem, uzyskiwanym dzięki dodatkowi różnych ekstraktów roślinnych, takich jak wyciąg z pokrzywy czy mniszka pospolitego.

Niedawno Kaufland wprowadził ponadto do oferty trzy smaki niesłodzonego napoju z groszku, pod marką Princess and the Pea.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.