03.08.2020/13:08

Kaufland rozpoczyna modernizację kolejnych sklepów. Sieć instaluje kasy samoobsługowe i butelkomaty

Instalacja oświetlenia LED, montaż kas samoobsługowych, renowacja toalet dla klientów czy odświeżenie pomieszczeń socjalnych – to przykłady zmian, które Kaufland przeprowadza w ramach modernizacji sklepów. Prace rozpoczęto już w Brzegu i Świdniku.

Kaufland nieustannie podejmuje działania z myślą o wygodzie klientów. Na user experience wpływają m.in. modernizacje sklepów. W sierpniu br. sieć będzie przeprowadzać zmiany w 9 obiektach. Pierwsze prace modernizacyjne rozpoczęły się 3 sierpnia br. w sklepach w Brzegu oraz Świdniku, a w kolejnych tygodniach obejmą markety w Jeleniej Górze, Ełku, Chorzowie, Szczecinie, Żorach, Bełchatowie i Kaliszu. Ich zakończenie przewidziano na początek grudnia br.

Zakres przebudowy został dopasowany indywidualnie do każdego obiektu. Plan zakłada m.in. zmianę wystroju marketów, w tym malowanie ścian oraz montaż oznaczeń grup towarowych, dzięki którym poruszanie się po sklepie jest bardziej intuicyjne.  

Wymienione lub zmodernizowane zostaną także boksy kasowe, a w obiektach, w których dotychczas nie były dostępne, pojawią się kasy samoobsługowe. Obecnie rozwiązanie to funkcjonuje w ponad 70 sklepach sieci, do końca roku ma być dostępne w ok. 100 lokalizacjach. Ponadto asortyment zostanie dopasowany do potrzeb klientów, określonych na podstawie analizy ich dotychczasowych preferencji zakupowych. Klienci unowocześnionych marketów będą mogli skorzystać również z nowego standardu piekarni.

W wymienionych sklepach zostanie także przeprowadzona modernizacja toalet dla klientów, odświeżone zostaną również pomieszczenia socjalne dla pracowników oraz strefa najemców. Ponadto w wybranych marketach zaplanowano wymianę urządzeń chłodniczych, a także wymianę urządzeń do przyjmowania butelek lub instalację butelkomatów tam, gdzie ich do tej pory nie było, a funkcjonowała jedynie tzw. kasa butelkowa. Na tym nie koniec proekologicznych zmian – w modernizowanych lokalizacjach Kaufland planuje instalację oświetlenia LED zarówno wewnątrz obiektów, jak i na parkingach.

W całej Europie Kaufland ma ponad 1300 sklepów i zatrudnia ok. 130 000 pracowników. W Polsce sieć posiada aktualnie 224 markety i zatrudnia ok. 16 000 pracowników. Asortyment sklepów sieci Kaufland liczy w zależności od marketu od 15 000 do 21 000 produktów.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • John 05.08.2020

    A ja nie lubię kas samoobsługowych, z tego względu, że co chwilę sie coś zawiesza i musisz czekać na obsługę w dupę niech se wsadza takie kasy co tracisz 2 razy więcej czasu, nie mówiąc o tym, że sam musisz wszystko robić.

  • John 05.08.2020

    A ja nie lubię kas samoobsługowych, z tego względu, że co chwilę sie coś zawiesza i musisz czekać na obsługę w dupę niech se wsadza takie kasy co tracisz 2 razy więcej czasu, nie mówiąc o tym, że sam musisz wszystko robić.

  • zirytowany klient 03.08.2020

    Kiedy w Kauflandzie nr 3461 pojawią się kasy samoobsługowe i nowe wózki? Jak na razie poza przemalowaniem ścian dwa lata temu, sklep wygląda jak z czasów otwarcia 2009 roku! Stare bardzo głębokie i niewygodne wózki, do których trzeba nurkować i puste nieobsadzone kasy!!! To już nawet w Rossmannie postawili kasy samoobsługowe!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także