26.07.2018/15:02

Kaufland rozwija w sklepach nowy koncept handlowy - Aleja Zdrowia

Kaufland wprowadził do swoich polskich sklepów nowy koncept handlowy ze zdrową żywnością pod nazwą „Aleje Zdrowia”. Jak podkreślają przedstawiciele firmy dzięki nowemu rozwiązaniu klienci z łatwością odnajdą wysokiej jakości produkty niezbędne do prowadzenia zdrowej kuchni.

Jak wskazują przedstawiciele firmy Kaufland Polska „Polacy prowadzą coraz zdrowszy tryb życia, co ma swoje odzwierciedlenie w zmianie nawyków żywieniowych. Nadal jesteśmy przywiązani do kuchni tradycyjnej, jednak coraz częściej chcemy przy tym jeść zdrowo i naturalnie, ograniczać niezdrowe tłuszcze, cukier czy eliminować fast foody. Jednocześnie cenimy sobie łatwy dostęp do produktów oraz wygodę zakupów.” Właśnie w odpowiedzi na te potrzeby, w sklepach Kaufland powstają aleje ze zdrową żywnością.

W „Alei Zdrowia” klienci znajdą m.in. artykuły marki K-Bio spełniające normy rolnictwa ekologicznego, bez sztucznych wzmacniaczy smaku, artykuły K-take it veggie (wegetariańskie i wegańskie), produkty bez laktozy i bezglutenowe.

Pierwsza „Aleja Zdrowia” powstała w markecie we Włocławku i została oznaczona tak, by klienci z łatwością ją znaleźli. Kaufland przygotował również ulotki z kulinarnymi przepisami zdrowej kuchni. W ofercie „Alei Zdrowia” jest już ponad 200 artykułów, a asortyment będzie stale rozszerzany. Umieszczenie w jednym miejscu i wyraźne oznaczenie tej kategorii produktów spotkało się z dobrym przyjęciem i dużym zainteresowaniem klientów. Koncept „Alei Zdrowia” funkcjonuje już w ponad 30 marketach sieci. Kaufland planuje go rozszerzyć na kolejne obiekty.

W całej Europie Kaufland ma około 1200 sklepów i zatrudnia ponad 150 tysięcy pracowników. W Polsce pierwszy sklep sieci Kaufland został otwarty w 2001 roku. Dziś jest ich już ponad 200.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.