18.12.2019/16:12

Kaufland ugiął się w sprawie karpi. Od 2020 r. nie będzie sprzedawał żywych ryb

Sieć Kaufland tłumaczy, że ze względu na oczekiwania społeczne nie będzie od przyszłego roku sprzedawać żywych karpi.

„W  dniu wczorajszym otrzymaliśmy oficjalny komunikat od sieci Kaufland Polska, że od 2020 roku rezygnuje ze sprzedaży żywych karpi!” – poinformowało na swoim fanpejdżu w serwisie Facebook stowarzyszenie Otwarte Klatki.

„Deklarujemy, że w 2020 roku całkowicie wycofamy ze sprzedaży żywe karpie w okresie świąt Bożego Narodzenia. Wierzymy, że deklaracja ta jest odpowiedzią na oczekiwania zgłaszane przez społeczeństwo” – tłumaczy Kaufland.

Ze sprzedaży żywych ryb wycofuje się coraz więcej sieci handlowych. Żywe ryby nadal sprzedają Carrefour, Makro Polska i E.Leclerc. Tesco wynajęło powierzchnię handlową na niektórych swoich parkingach, żeby hodowcy karpia mogli sprzedawać żywe ryby przed marketami.

Karp jest jedyną żywą rybą powszechnie sprzedawaną przed świętami. Wiele sklepów nie zapewnia tym zwierzętom odpowiednich warunków, przez co ryby przed śmiercią dodatkowo duszą się i cierpią. Nadal powszechnym zwyczajem jest sprzedawanie karpia w foliowych siatkach, bez wody, czy trzymanie żywych ryb w miskach.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Pozhoga 19.12.2019

    Jakie znowu oczekiwania społeczne ? Jaki % społeczeństwa przejmuje się rybami, a jaki znacznie poważniejszymi tematami ?

  • tołdi 18.12.2019

    No to jak to w końcu jest? Jeszcze niedawno informowaliście, że żywe karpie sprzedaje tylko Carrefour, a tu widzę jeszcze Makro Polska i E.Leclerc. Jeśli tak to należy unikać robienia zakupów w wymienionych sieciach jeśli jesteśmy świadomymi konsumentami i cierpienie zwierząt nie jest nam obojętne. Wydając tam pieniądze, wpieracie ten proceder.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.