15.12.2016/13:35

Kaufland uruchomi trzecie centrum logistyczne w Polsce

Już w lutym 2017 r. firma Panattoni Europe odda sieci Kaufland dedykowane centrum dystrybucyjne z chłodnią w Bydgoszczy. Obiekt powstający przy ul. Ernsta Petersena będzie miał powierzchnię 45 tys. m.kw.

Obiekt będzie trzecim magazynem firmy Kaufland  w Polsce i zastąpi dotychczasowy w Bydgoszczy o powierzchni 12 tys. m.kw. Dystrybucyjnie magazyn będzie obsługiwał 67 marketów położonych w północnej części kraju. W obiekcie będzie pracowało łącznie 250 osób, co oznacza, że do obecnego zespołu dołączy 140 nowo zatrudnionych pracowników.

– Umowa na 45 tys. m kw. zawarta pomiędzy Kaufland a Panattoni to jeden z największych kontraktów najmu podpisanych w tym roku na rynku powierzchni magazynowo-przemysłowych w Polsce. Jednym z istotniejszych powodów wyboru tej lokalizacji była bliskość Obwodnicy Bydgoszczy – drogi S10. Takie położenie obiektu zapewni efektywną obsługę sklepów Kaufland w tym regionie Polski – mówi Tomasz Mika, dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych JLL.

Kaufland to sieć sklepów wielkopowierzchniowych, należąca do niemieckiej Grupy Schwarz. W Polsce firma zarządza siecią ponad 200, a w Europie ponad 1200 sklepów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.