16.08.2018/15:28

Kaufland wprowadza nowe produkty pod marką własną

Sieć Kaufland wprowadza do swoich niemieckich sklepów nową gamę produktów dla osób z różnymi nietolerancjami. Będą dostępne pod marką „K-free”.

O sprawie pisze portal lebensmitelpraxis.de. Gama produktów obejmie wyroby bez laktozy oraz bez glutenu. Jak pisze portal, ekspansja marki w kierunku kategorii produktów "wolnych od" jest planowana na dłuższy okres.

Cała gama została opracowana wraz z ekspertami i wybranymi dostawcami, a także przetestowane przez niezależne laboratoria pod kątem ich jakości. Marka „K-free” to teraz 20 produktów bez laktozy, w opakowaniach oznaczonych fioletowym kolorem. Klienci znajdą tam m.in. jogurty, bitą śmietanę, mleko, twaróg i masło, a także krem ​​nugatowy z orzechami. Nowością w ofercie jest 16 produktów bezglutenowych, w opakowaniach oznaczonych na pomarańczowo. To m.in. makarony, pieczywo, bułki i mieszanki do pieczenia, a także babeczki i ekologiczne płatki zbożowe. Oprócz koloru, producent dodał do opakowań wyraźne oznaczenie tak, aby konsumenci łatwo mogli zorientować się, czy artykuł nie zawiera laktozy lub glutenu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.