06.10.2016/13:18

Kaufland wszedł w e-commerce

 Należąca do Grupy Schwarz sieć Kaufland uruchomiła sklep internetowy kaufland.de.

Na razie z możliwości kupowania produktów przez internet mogą korzystać wyłącznie mieszkańcy Berlina, ale planowane jest rozszerzenie zasięgu e-sklepu na inne duże miasta. Skłaniają ją do tego m.in. wyniki badań, z których wynika, że aż 55 proc. mieszkańców największych ośrodków zdecydowałoby się na dokonanie zakupu żywności przez internet, gdyby była taka możliwość.

Zamówienia w e-sklepie Kauflandu można składać za pomocą komputera, tabletu lub smartfona. Klienci mogą wybierać spośród kilku sposobów płatności. Towar dostarczany jest pod wskazane miejsce w terminie ustalanym z dokładnością do jednej godziny. Dostawy odbywają się od poniedziałku do soboty od 7 do 22. 

Zamówienia złożone przed północą, mogą zostać wysłane następnego dnia o 7 rano. Zamówienia złożone w godzinach porannych trafią do klientów jeszcze tego samego dnia.

Zachowanie łańcucha chłodniczego w trakcie transportu zapewnia nowoczesna flota pojazdów z zabudowami typu chłodnia. Dla potrzeb projektu Kaufland zainwestował w duże centrum logistyczne pod Berlinem, gdzie trafiają zamówienia i kompletowane są dostawy. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.