28.02.2021/15:28

Kaufland zastąpił Tesco w Zielonej Górze. Brytyjczykom pozostało 309 sklepów w Polsce

W czwartek 25 lutego otwarty został drugi market sieci Kaufland w Zielonej Górze. Sklep ruszył przy ul. Energetyków, w miejscu, w którym do końca grudnia 2020 r. działało Tesco.

To jeden z nielicznych sklepów Tesco, które nie są przejmowane przez duńskie Netto w analizowanej od czerwca 2020 r. przez UOKiK transakcji. Przypomnijmy, że właściciel Netto, Salling Group, usiłuje przejąć 301 placówek Tesco w Polsce, ale wciąż nie otrzymał zgody na tę rodzaju transakcję.

Najnowszy Kaufland przy ul. Energetyków w Zielonej Górze wyposażony został m.in. w kasy samoobsługowe i ekrany informacyjne, a także butelkomat. W asortymencie sklepu znalazło się ponad 16 tys. produktów spożywczych, drogeryjnych oraz przemysłowych.

Placówka w Zielonej Górzej to już 226. sklep sieci Kaufland w Polsce. Niemiecka sieć zatrudnia w naszym kraju ok. 16 tys. pracowników.

W ubiegłym roku Kaufland przejął od Tesco sklepy w Warszawie przy ul. Stalowej i przy ul. Fieldorfa, w Krakowie przy ul. Wielickiej, w Gdańsku przy ul. Cienistej, w Lublinie przy ul. Orkana, we Wrocławiu przy ul. Długiej, w Poznaniu przy ul. Opieńskiego, jak również w Ostrołęce przy ul. Fieldorfa.

Aktualnie pod szyldem Tesco działa w Polsce 309 sklepów - hipermarketów kompaktowych oraz supermarketów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także