02.02.2018/11:12

Kawa mocno zdrożeje w 2018 roku!

Eksperci alarmują, że w tym roku będziemy mieli do czynienia z deficytem na rynku kawy. Wszystko przez zmniejszenie produkcji w Ameryce Południowej.

Kawa pozostaje jednym z najmocniej wyprzedanych surowców na świecie. Obecnie cena kawy Arabica wynosi ok. 120 centów za funta. W poprzednim sezonie mieliśmy do czynienia z nadpodażą na rynku kawy, teraz eksperci przewidują, że może dojść do lekkiego deficytu, a tym samym wzrostu cen.

Wspomniany deficyt spowodowany jest niską ceną dolara, który jest walutą używaną przy rozliczeniach międzynarodowych w tym segmencie. To powoduje, że producenci kawy z Brazylii czy Kolumbii mają bardzo niską marżę, a tym samym będą musieli ograniczyć produkcję.

Źródło: biznes.interia.pl

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Paweł25 02.02.2018

    Niezbyt optymistyczna perspektywa, muszę przyznać. Niemniej jednak mam nadzieję, że kawa z palarni http://www.coffeenation.pl/ w której sam się zaopatruję od dłuższego czasu pozostanie na w miarę rozsądnym pułapie cenowym pomimo nadchodzących podwyżek.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.