06.10.2020/16:10

KE rozpoczyna konsultacje społeczne w sprawie zmiany przepisów dotyczących opakowań

30 września Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje społeczne pod hasłem „Zmniejszenie ilości odpadów opakowaniowych - przegląd przepisów”.

Konsultacje społeczne mają na celu zebranie opinii na temat dyrektywy dotyczącej opakowań i odpadów opakowaniowych. W ocenie KE potrzebne jest określenie jaśniejszych i bardziej szczegółowych wymogów dotyczących składu oraz charakteru opakowań nadających się do ponownego użycia i odzysku, w tym recyklingu.

Opracowywane obecnie zmiany do dyrektywy z 2014 r. mają związek ze strategią KE w dziedzinie tworzyw sztucznych, zakładającą zapewnienie tego, że opakowania z tworzyw sztucznych będą nadawać się do ponownego użycia lub recyklingu w ekonomicznie opłacalny sposób do 2030 r. Nowe działania mają też odzwierciedlać plan Europejskiego Zielonego Ładu, który m.in. rozszerza dotychczasowe zobowiązania na wszystkie rodzaje opakowań.

Proponowana zmiana dyrektywy w sprawie opakowań ma zostać przyjęta w 2021 r.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także