06.12.2018/16:22

Kevin Powell, Mondelez Int.: dzięki lokalnym inwestycjom lepiej rozumiemy potrzeby konsumentów

Inwestycje w Polsce są dla nas ważne. Szczególnie ta w Bielanach Wrocławskich, gdzie pod jednym dachem prowadzimy badania nad różnymi kategoriami, takimi jak wyroby czekoladowe, ciastka i cukierki – podkreśla Kevin Powell VP RDQI Global G&C and Biscuits w Mondelez International.

- Z perspektywy siedziby Mondelez w Chicago możemy trafnie odpowiadać na potrzeby amerykańskich konsumentów słodyczy i przekąsek, lecz by zrozumieć to, jakich produktów oczekują od nas konsumenci tej kategorii w Europie czy w innych częściach świata, potrzebujemy lokalnego zaplecza technologicznego, dlatego prowadzimy 11 centrów badawczo-rozwojowych. Takie inwestycje pozwalają budować przewagę konkurencyjną. Ośrodek w Bielanach Wrocławskich jest o tyle wyjątkowy, że pod jednym dachem pracujemy nad kilkoma kategoriami, takimi jak wyroby czekoladowe, ciastka i cukierki – podkreślił Powell podczas otwarcia pilotażowej linii do produkcji gum i cukierków na terenie rozbudowanego Centrum Badań, Jakości i Rozwoju Mondelez w Bielanach Wrocławskich.

Koszt tej inwestycji to 5 mln dol. Do tej pory były tu prowadzone badania nad produktami czekoladowymi i ciastkami, teraz na dodatkowej powierzchni 1200 mkw. są testowane nowe technologie produkcji gum i cukierków.

Kevin Powell podkreślił, że Polska, szczególnie Wrocław, jest dla Mondeleza doskonałym miejscem do inwestycji: jest świetnie skomunikowany z resztą Europy, miasto jest ważnym ośrodkiem naukowym. - W naszym ośrodku pracuje 200 wykwalifikowanych inżynierów i naukowców, bez nich najnowocześniejsze maszyny, w które wyposażyliśmy ten obiekt byłyby bezużyteczne – komentował.

W nowo otwartej części dedykowanej gumom i cukierkom zatrudnionych jest 45 specjalistów.  Ich priorytetem jest praca nad rozwojem produktów dla rynków Europy – Francji, Wielkiej Brytanii, Rosji i Turcji, a także Bliskiego Wschodu i Afryki.

Na terenie Europy, Bliskiego Wschodu i w Afryce Mondelēz produkuje gumy i cukierki w 11 fabrykach. Jedna z kluczowych mieści się w Skarbimierzu.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Zaniepokojony konsument 07.12.2018

    A kiedy bedzie mozna na polskim rynku miec pewnosc, ze gdy pojde po slodycze do sklepu, biorac towar dowolnego producenta, nie znajde w skladzie takich substancji jak olej palmowy i syrop glukozowo-fruktozowy? Czy w Polsce rosna palmy ze musimy zajadac sie olejem palmowym? Od paru lat czytam drobiazgowo kazdy sklad produktow przy polce, i jestem przerazony

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.