15.03.2020/09:30

Kierowcy TIR-ów zwolnieni z kwarantanny

Kierowcy prowadzący pojazdy w międzynarodowym transporcie drogowym, którzy przewożą towary, po przekroczeniu granicy Polski są zwolnieni z odbycia obowiązkowej kwarantanny – poinformowało Ministerstwo Infrastruktury.

Zwolnienie z odbycia obowiązkowej kwarantanny po przekroczeniu granicy państwowej dotyczy wyłącznie kierowców, którzy prowadzą pojazd samochodowy służący do przewozu towarów, a wykonywany przejazd bezpośrednio wiąże się z faktycznym przewozem lub dojazdem w celu załadunku wyżej wymienionych towarów – podał resort.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zaznacza, że resortowi zależy na tym, aby przedsiębiorcy prowadzący działalność polegającą na organizacji przewozu towarów w drogowym transporcie międzynarodowym mieli pełną wiedzę na temat przepisów obowiązujących od niedzieli 15 marca.

Zwolnienie z odbycia obowiązkowej kwarantanny po przekroczeniu granicy państwowej dotyczy również kierowcy niebędącego obywatelem państwa członkowskiego Unii Europejskiej, zatrudnionego przez przedsiębiorcę mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, który legitymuje się świadectwem kierowcy.

W komunikacie wskazano, że zwolnienie obowiązkowej kwarantanny dotyczy również kierowców wykonujących międzynarodowy transport drogowy rzeczy tranzytem przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Jednocześnie, kierowcy zawodowi wracający do Polski samochodem osobowym, np. w celu odebrania w kraju odpoczynku tygodniowego, nie są zwolnieni z odbycia obowiązkowej kwarantanny po przekroczeniu granicy państwowej.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Marek00pl 01.02.2021

  100*2*10*60*24=2 880 000 Tyle Niemcy mają euro za przejazd odcinkiem Świecko-Bad Bendheim. To jest tylko za przejazd 550km odcinka autostrady w obie strony. NA DOBĘ

 • Jann 15.11.2020

  A może by ktoś zapelowal z szanownych dziennikarzy i dodał że pracują na podstawach i po 300 godzin miesięcznie bo jak na razie jest to największa grupa zawodowa w Polsce która ma tak placone.Myśle jednak że to był by z byt poważny tema

 • PIe dolisz 23.03.2020

  Może dlatego żebyś miał co jeść i nie zdechł z głodu. tu chodzi o zminimalizowanie skutków epidemii i rozciągniecie w czasie zarażeń a nie rozjebania na amen gospodarki !

 • Nomówię 16.03.2020

  To po co to zamykanie granic, na pokaz jak to pis sie nami opiekuje. Kierowcy tirów to nadludzie?????. Im epidemia nie groźi????. A ich rodzony, przyjaciele i znajomi ich rodzin????. W tym kraju syf jak zawsze.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.