27.05.2020/15:55

Kierowniczka Ikea z zarzutem. Ciąg dalszy sprawy zwolnienia pracownika za cytat z Biblii dot. LGBT

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga postawiła kierowniczce ds. zarządzania zasobami ludzkimi w sieci Ikea zarzut popełnienia występku polegającego na ograniczaniu praw pracowniczych ze względu na wyznanie. O sprawie informują PAP i gazeta.pl; szczegóły potwierdza także sama Ikea.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Paragraf 22.11.2020

    Jakie PRAWA PRACOWNICZE zostały złamane? Pracownik ma prawo do wynagrodzenia, bezpiecznych warunków pracy, poszanowania godności. Ten Pan wyrażał groźby, może inicjował bądź inspirował przemoc wobec osób LGBT, zatrudnionych w IKEA. I co? I teraz pokrzywdzony? A gdyby zacytował jakiś weset o obowiązkach kobiet, przy okazji na przykład dnia kobiet, to też byłoby ok, bo taką ma wiarę? Prokuratura to skompromitowana instytucja co najmniej od 2015 roku, ten stopień się wyłącznie pogłębia.

  • STOP NAZISTOM! 28.05.2020

    Zaznaczmy, że założyciel IKEA Ingvar Kamprad był nazistą. Fakt ten szczegółowo opisała Szwedka Elisabeth Asbrink w książce "W Lesie wiedeńskim wciąż stoją drzewa" Książka jest oparta o archiwa szwedzkiej służby bezpieczeństwa.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.