29.04.2021/09:13

KiK po 4 miesiącach 2021 roku: Nowe sklepy i więcej powierzchni handlowej

6 nowych sklepów – tak wygląda aktualny bilans ekspansji KiK w 2021 roku. W minionych tygodniach sieć oddała do użytku niemal 3000 mkw. powierzchni sprzedażowej i zapowiada, że to nie koniec tego typu działań w najbliższym czasie.

– 5 nowych sklepów w pierwszym kwartale to wynik znacznie niższy od tych, do których byliśmy przyzwyczajeni. Jednak od kilkunastu miesięcy mamy do czynienia z nową, zupełnie inną rzeczywistością, w której 6 nowych sklepów w 4 miesiące to powód do ogromnej satysfakcji – mówi Łukasz Kudłek, expansion Manager sieci sklepów KiK i dodaje: Reprezentując sektor tzw. „value retailers” mamy ten komfort, że możemy realizować nasze założenia ekspansyjne, choć w tych okolicznościach każde nowe otwarcie jest dla nas podwójnym sukcesem. Pomimo panującej sytuacji – podobnie jak w zeszłym roku – nie zamierzamy rezygnować z ambitnych założeń i wierzymy, że ponownie uda nam się otworzyć co najmniej 50 nowych sklepów.

Jak podkreśla Adam Puk, expansion manager KiK, dla sieci bardzo ważna jest dywersyfikacja lokalizacji sklepów. Firma chce rozwijać się zarówno w dużych centrach handlowych, jak i małych centrach convenience.

– Nigdy nie byliśmy skupieni na konkretnym typie lokalizacji – choć mamy szereg warunków, które musi spełnić dany obiekt, wiele zależy od indywidualnej sytuacji. Rozwijamy naszą sieć tak, by być jak najbliżej klientów i nie planujemy zmieniać tego podejścia – wyjaśnia Adam Puk.

Dodał też, że w maju sieć otworzy 5 kolejnych sklepów – w Nowym Dworze Mazowieckim, Chrzanowie, Jędrzejowie, Jastrzębiu-Zdroju oraz Stęszewie.

Oprócz dążenia do wzrostu liczby nowych sklepów, sieć inwestuje także w modernizację tych już istniejących, nierzadko także powiększając ich powierzchnię. KiK na lokalizacje sklepów wybiera przestrzenie w galeriach handlowych, retail parkach, ale także przy głównych ulicach miast. Istotnym parametrem jest liczba dostępnych miejsc parkingowych (minimum 15), a także możliwość zewnętrznej ekspozycji towaru.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Tytus 29.04.2021

    Problem w tym, że KIK sprzedaje straszną tandetę. Jeszcze parę lat temu towar był w miarę solidny - kupiłem dżinsy z niezłego materiału, z szerokimi nogawkami (nie jakieś rurki na karła), a teraz jest lipa do kwadratu - w ogóle już do KIK nie zaglądam.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także