26.04.2019/09:08

Kinga Piecuch awansuje w strukturach SAP

Kinga Piecuch, prezes SAP Polska, obejmie funkcję Head of General Business and Global Channel w Europie Środkowo Wschodniej. Nowe stanowisko będzie pełnić od 1 maja 2019 roku, początkowo łącząc je z dotychczasowymi obowiązkami.

Kinga Piecuch ma za sobą 20-letnie doświadczenie w branży nowych technologii. Stanowisko prezesa SAP w Polsce objęła w 2014 roku, kiedy spółka była jedynie lokalnym oddziałem zatrudniającym 140 osób i koncentrującym się na sprzedaży oraz implementacji rozwiązań. Dziś SAP w Polsce zatrudnia około 600 osób a w jego strukturach znajdują się dwa centra rozwoju oprogramowania w Gliwicach i Krakowie.

Jak informuje firma, jej praca zaowocowała wyjściem z postrzegania SAP jako tradycyjnego dostawcy systemów ERP, a firma stała się jednym z kluczowych graczy w obszarze szeroko rozumianej transformacji cyfrowej dla klientów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

W nowej roli Head of General Business and Global Channel Kinga Piecuch będzie odpowiadać za rozwój rozwiązań SAP skierowanych do małych i średnich przedsiębiorstw w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, w tym Austrii, oraz sieci partnerów SAP w tym regionie. W pierwszym okresie sprawowania nowej funkcji - do czasu ogłoszenia następcy - będzie łączyła tę rolę z dotychczasowymi obowiązkami prezes SAP Polska.

– Dzięki zaangażowaniu i pracy całego zespołu SAP Polska w ciągu ponad pięciu lat osiągnęliśmy fenomenalne wyniki i umocniliśmy naszą pozycję lidera segmentu oprogramowania dla biznesu. Zmieniliśmy też oblicze naszej organizacji. Gdy obejmowałam stery w SAP Polska byliśmy postrzegani jako dostarczyciel rozwiązań tylko dla dużych firm i korporacji. Teraz około 50% wszystkich klientów SAP w Polsce to małe i średnie firmy. Jestem dumna ze wszystkiego, co osiągnęliśmy i wierzę, że w całym regionie CEE mamy jeszcze wiele dobrego do zrobienia dla segmentu MŚP, który w strategii SAP zajmuje istotne miejsce – mówi Kinga Piecuch.

Kinga Piecuch posiada wykształcenie ekonomiczne i bogate doświadczenie w zarządzaniu w branży IT. Przed objęciem kierownictwa SAP Polska przez blisko 8 lat była członkiem zarządu Xerox Polska, w tym dyrektorem generalnym firmy. Pracowała również na kierowniczych stanowiskach w polskim oddziale IBM (m.in. dyrektor sprzedaży dla MŚP). W swojej karierze zawodowej odpowiadała m.in. za tworzenie i wdrażanie strategii sprzedaży i marketingu, rozwój sieci partnerskich oraz nowych kanałów sprzedaży. Jej główne obszary specjalizacji to m.in: sprzedaż B2B i B2C, lead generation, budowanie relacji i kierowanie zespołem. Zarządzała organizacjami w procesach zmian i akwizycji.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.