19.09.2019/10:08

Klienci sklepów E.Leclerc mogą z własnymi opakowaniami kupować wędliny, mięsa, ryby, sery i ciasta

E.Leclerc rozszerza możliwość zakupienia produktów na wagę. Firma robi to z myślą o ograniczeniu zużycia plastiku i promowaniu przyjaznych środowisku nawyków zakupowych. Pilotaż nowego rozwiązania prowadzony jest w hipermarketach sieci w Łodzi i Radomiu.

Sieć E.Leclerc uruchomiła testowy program, w ramach którego nasi klienci mogą pakować do swoich pojemników zakupione  u nas produkty: wędliny, mięsa, ryby, sery i ciasta.

Projekt sieci E.Leclerc wpisuje się w filozofię zero waste, która oznacza m.in. ograniczenie generowania odpadów. W tę ideę wpisuje się także zminimalizowanie zużycia opakowań. Dlatego zgodnie z zasadą reuse (wykorzystaj ponownie) sieć chce umożliwić swoim klientom wykorzystywanie własnych opakowań do zakupu produktów sprzedawanych na wagę. 

Sieć E. Leclerc zarządza w Polsce siecią 47 hiper- i supermarketów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.