26.01.2022/15:38

Sieć Toys'R'Us zniknie z polskiego rynku? Operator sklepów z zabawkami ma kłopoty także w naszym kraju

Pracownicy sklepu Toys'R'Us składają wniosek o upadłość. Czy sieć wyjdzie z Polski? Niepokojące sygnały pojawiły się pod koniec zeszłego roku.

Internetowa strona toysrus.pl nie działa, a pracownicy złożyli wniosek o upadłość. Osoba współpracująca z Toys'R'Us poinformowała wiadomościhandlowe.pl, że niektóre placówki mogą mieć problemy z zapłatą czynszu galeriom, w których działają.

Niepokojące sygnały pojawiły się pod koniec zeszłym roku. Na FB sieci można było wtedy przeczytać o likwidacji sklepu w Szczecinie i związanych z tym przecenach o 40 proc. na wszystko. Klienci sklepu spekulowali, czy likwidacja dotknie większej liczby placówek.

Jeszcze w 2021 r. operator zarządzał w Polsce siecią 12 placówek, a w 2017 było ich 16.

Od stycznia 2019 r. firma Tru Kids Inc., funkcjonująca na rynku jako Tru Kids Brands, stała się spółką-matką takich brandów, jak Toys'R'Us, Babies'R'Us, Geoffrey i ponad dwudziestu innych znanych marek zabawek i produktów dla niemowląt.

Przypomnijmy, że kłopoty ciągną się za Toys„R”Us już od 2013 roku. Wtedy to po raz ostatni firma wygenerowała zysk netto. Według amerykańskich mediów, główną przyczyną trudności był błyskawiczny rozwój Amazona w segmencie zabawek dla dzieci. Pomimo uruchomienia własnego sklepu internetowego, Toys„R”Us nie odzyskało udziałów rynkowych. W 2017 r. operator złożył wniosek o ogłoszenie upadłości amerykańskiej centrali, wtedy na 36 rynkach, na całym świecie działałało 1,6 tys. sklepów pod szyldami Toys„R”Us i Babies“R”Us.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Anomime proxy 27.01.2022

    >Teddy - nie portal, który chce uchodzić za poważny i chcę pobierać msc abonament :D Inne darmowe portale z branży się cieszą...

  • Teddy 26.01.2022

    Błąd na błędzie. Pisane na szybkiego ?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.