11.05.2017/19:30

Kofola wchodzi w produkcję świeżej żywności

W trakcie pierwszych trzech miesięcy br., obroty Grupy Kofola spadły o 8,4 proc., natomiast nie wliczając wyników ekonomicznych działalności w Polsce wzrosły o 0,4 proc. Wskaźnik EBITDA Grupy w pierwszym kwartale był niższy o 48,7 proc. Firmie ma pomóc rozwój w segmencie świeżej żywności.

Jak podkreślają przedstawiciele Kofoli czarnym koniem w portfolio firmy jest marka UGO, która udowodniła swój wysoki potencjał, ponieważ jej obroty wzrosły o 31 proc. rok do roku, co przekłada się na 3 mln zł. Kofola planuje w czerwcu tego roku wesprzeć wzrost marki UGO zakupem producenta świeżych sałatek. Dzięki temu marka będzie mogła lepiej odpowiadać na trendy, związane z poszukiwaniem przez konsumentów świeżej, zdrowej żywności. 

- Wynik ekonomiczny jest zgodny z naszymi oczekiwaniami – mówi Daniel Buryš , dyrektor finansowy Grupy Kofola. I dodaje: - Największy wpływ na wynik miała trwająca reorganizacja naszej działalności 
w Polsce, inwestycje w wynagrodzenia pracowników, wzrost cen surowców, a w konsekwencji również cen naszych produktów. Pozytywny wpływ na wyniki Grupy miał rejon Morza Adriatyckiego, który z punktu widzenia obrotów wzrósł o 16,4 proc. Rejon Czecho-słowacji wykazał obroty na stabilnym poziomie. 

Daniel Buryš odnosząc się do najbliższej przyszłości powiedział: - Nie jesteśmy w stanie wpłynąć na ceny surowców, ale musimy sfinalizować zmiany kierunku w Polsce. Te czynniki będą miały wpływ na nasze wyniki również w nadchodzących miesiącach. Nie zmienia to jednak faktu, że priorytety Grupy na ten rok pozostają takie same. Pierwszym z nich są mocne inwestycje w kluczowe brandy z portfolio spółki Hoop Polska. Kolejne cele to wsparcie szybko rozwijającej się marki UGO oraz  integracja z Grupą ostatniego zakupu, chorwackiej firmy Studenac. Rozpoczynamy sezon i podporządkowujemy temu większość naszych działań.

Grupę bardzo cieszy marka UGO. Jej obroty, z 75 barów z napojami i sałatkami fresh, od kilku kwartałów nieustannie rosną. W pierwszych trzech miesiącach tego roku odnotowaliśmy wzrost o 31 proc., co przekłada się na 3 mln zł. Właśnie w związku z planami rozwoju marki UGO, Kofola ogłosiła, że w czerwcu planuje przejęcie działu produkcji świeżych sałatek należącego do firmy Titbit. - Dzięki temu posunięciu rozszerzymy swoje portfolio o świeżą żywność przeznaczoną do sklepów detalicznych i będziemy mogli lepiej zaspokajać rosnące zapotrzebowanie na świeże sałatki oraz soki owocowe i warzywne - dodaje Daniel Buryš. 

Grupa Kofola jest jednym z najważniejszych producentów napojów bezalkoholowych z siedmioma zakładami produkcyjnymi na pięciu rynkach europejskich, łącznie grupa Kofola zatrudnia ponad 2100 osób (nie wliczając rosyjskiego zakładu).

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.