15.08.2020/09:04

Kokaina w Biedronce. Przemytnicy ukryli ją w bananach

Blisko 19 kilogramów narkotyków trafiło razem z transportem bananów do jednego ze sklepów sieci Biedronka. Przemytnicy najprawdopodobniej nie mieli jak odebrać towaru lub w ogóle o nim zapomnieli.

O sprawie informuje portal finanse.wp.pl. Do zdarzenia doszło w piątek w jednym ze sklepów sieci w Ostrowie Wielkopolskim. Sprawą zajęła się już prokuratura, która przeprowadziła czynności na miejscu zdarzenia.

Wartość znaleziska to ok. 5 mln złotych.

W sobotę po południu sieć wydała oświadczenie, w którym deklaruje, że bezpieczeństwo klientów i produktów jest dla niej absolutnym priorytetem. Podkreśliła, że dzięki czujności i zaangażowaniu pracowników od razu podjęto odpowiednie kroki.

"Przede wszystkim poinformowaliśmy o sprawie stosowne służby, z którymi pozostajemy w ścisłej współpracy oraz dostawcę produktu, odpowiedzialnego za tę konkretną dostawę. Wszelkie dodatkowe pytania należy kierować do właściwych instytucji państwowych" - napisali przedstawiciele Biedronki.

To już nie pierwszy tego typu transport, który trafił jednej z placówek handlowych na terenie Polski. W 2018 roku, w transporcie bananów z Ekwadoru również odkryto narkotyki. Trafiły one wtedy do kilkunastu sklepów Stokrotki w całym kraju, gdzie zostały odkryte przez pracowników.

 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • DrM. 15.08.2020

    Tyle kupionych bananów i nic 😔

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także