26.11.2018/09:46

Kokaina znaleziona w sklepach Stokrotka z trzech województw. Była ukryta w bananach

Pracownicy sklepów Stokrotka w Sokołowie Podlaskim i Wyszkowie znaleźli biały proszek ukryty w kartonach z bananami - podaje "Fakt". Policja potwierdziła, że jest to kokaina.

Według relacji "Faktu", pracownice Stokrotki w Sokołowie Podlaskim znalazły pomiędzy owocami "dziwne paczki, kształtem i wielkością przypominające cegły". Pudełka owinięto czarną folią, następnie zieloną, a na wierzchu miały naklejki z logotypem popularnych smartfonów.

Z paczki otwartej przez jedną z ekspedientek wysypał się biały proszek. Pracownice uznały, że należy zawiadomić o tym fakcie policję. "Fakt" twierdzi, że policjanci odnaleźli w kartonie niemal 9 kg kokainy. Banany pochodziły z Ekwadoru, a do sklepu przyjechały z centrum dystrybucyjnego w Teresinie.

Jak twierdzi "Fakt", do Stokrotki w Wyszkowie trafiło jeszcze więcej, bo ok. 30 kg kokainy. Później okazało się, że 100 paczek z kokainą trafiło do sześciu Stokrotek w woj. łódzkim. Narkotyk został przetransportowany również do sklepów na terenie woj. dolnośląskiego i mazowieckiego.

Urszula Skałecka, kierownik biura zarządu Stokrotki tłumaczy, że sieć współpracuje z policją w ramach prowadzonego postępowania oraz nie była bezpośrednim importerem bananów.

Czytaj więcej w "Fakcie".

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.