22.08.2017/10:56

Kolejna afera mięsna! Znana sieć sklepów może mieć kłopoty

Tysiące mieszkańców Wielkiej Brytanii mogło zarazić się wirusem zapalenia wątroby typu E przez mięso wieprzowe importowane z Holandii i Niemiec – podaje „Fakt”.

Do tej pory wirusowe zapalenie wątroby typu E wykryto u ok. 60 pacjentów. Jest ono przenoszone przez wirusa HEV G3-2. Jak informuje „Fakt”, wszyscy chorzy potwierdzili, że jedli szynkę lub kiełbasę wieprzową marki własnej jednej z popularnych sieci hadnlowych. Agencja "Publich Health Egland" potwierdziła, że mięso jest jedynym wspólnym czynnikiem dla wszystkich pacjentów. To oznacza, że także pozostali klienci tej sieci mogli zostać zarażeni.

W „Fakcie” czytamy, że oficjalnie, ze względu na trwające śledztwo, nie opublikowano nazwy marketu. Jednak takie gazety jak "The Times" i "The Sun" twierdzą, że informacje przez nich uzyskane pozwalają zakładać, że jest to Tesco.

Więcej w serwisie fakt.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.