20.01.2020/08:38

Kolejna akcja KAS wymierzona w sprzedawców nielegalnych papierosów

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli ponad milion papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy, trzy maszyny do ich pakowania i foliowania oraz worki i kartony wypełnione paczkami na papierosy.

Podczas przeszukiwania posesji w powiecie płockim zatrzymano również ukrywającego się w schowku pod schodami mężczyznę. Obywatelowi Armenii grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności do trzech lat, albo obie kary łącznie.

Szacunkowa wartość rynkowa zajętego towaru to prawie 740 tys. zł, natomiast wartość uszczuplenia Skarbu Państwa mogła wynieść ponad 1,18 mln zł.

Sprawa ma charakter rozwojowy i jest prowadzona przez Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy. Akcja została przeprowadzona we współpracy z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.