21.09.2020/16:41

Kolejna awantura w rodzinie Albrecht może sparaliżować spółkę Aldi Nord

Mamy do czynienia z kolejną eskalacją konfliktu w rodzinie właścicieli sieci dyskontowej Aldi Nord. Wnuk założyciela firmy pozywa niektórych członków familii. W tle – skomplikowana struktura finansowa przedsiębiorstwa – informuje RetailDetail.

Nicolay Albrecht, wnuk współzałożyciela sieci dyskontowej Aldi, Theo Albrechta, pozwał do sądu swoją matkę, trzy siostry i ich prawnika. Oskarża swoich bliskich o karadzież milionów euro z jednego z trzech funduszy, które zarządzają rodzinnym majątkiem. O awanturze jako pierwsza poinformowała niemiecka gazeta Süddeutsche Zeitung.

Spółką Aldi Nord zarządzają trzy fundusze – Markus (61 proc. udziałów), Lukas i Jakobus (po 19,5 proc.). Od czasu decyzji sądu z 2017 r. funduszami na co dzień mają zarządzać profesjonalni menedżerowie. Jednak niektórzy członkowie rodziny nie stosują się do tego werdyktu i wciąż kontrolują fundusz Jakobus. Tak przynajmniej utrzymuje Nicolay Albrecht, który złożył w tej sprawie pozew w sądzie.

Przypomnijmy, że ostatnia wielka awantura w rodzinie Albrecht miała miejsce wiosną 2019 r. Zmarła pod koniec 2018 roku Cäcilie Albrecht, wielka dama rodu, wdowa po współtwórcy konsorcjum Aldi Nord, napisała testament, w którym ostro skrytykowała znaczną część spadkobierców wielomiliardowej fortuny za „ekstrawagancką rozrzutność”, pozostającą w jaskrawej sprzeczności z filozofią i wizerunkiem spółki Aldi Nord, których podstawą są skromność i oszczędność. Cäcilie Albrecht zarzuciła im w testamencie, że roztrwonili przez swój rozrzutny styl życia ponad 100 mln euro i odsunęła ich od zarządzania firmą. Jej ostatnia wola, upubliczniona w kwietniu 2019 r. w gazecie Bild am Sonntag, do czerwoności rozpaliła emocje w rodzinie.

Atmosfera wśród członków rodziny Albrecht, spadkobierców szacowanej na 15 mld euro fortuny, od dawna nie była zbyt dobra. Po opublikowaniu testamentu nestorki rodu Cäcilie Albrecht na łamach Bild am Sonntag niesnaski przerodziły się w – jak to relacjonowały niemieckie media – publiczną awanturę.

Źródło: retaildetail.eu

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Zasmucony 22.09.2020

    Podobnie mam, aktualnie synowa wdała się w rodzinę i roztrowoniła pod dyktando z moim synem prawie 2 miliony złotych, połowę majątku jaki osiągnęliśmy z żoną od zera, bez znajomości, polityków itd. Przyszła z gaciami, bez pieniędzy, z rodziny biednej jak świnia w gnoju, i wyszło jak wyszło. Ale ważna miłość, ślepa...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także