19.02.2017/15:15

Kolejna dymisja w Grupie Schwarz. Kaufland musi poprawić koncept sklepu, Lidl rezygnuje z projektu Lidl Express

Jak donosi Planet Retail, pełen zdarzeń tydzień w Grupie Schwarz kończy się kolejną dymisją na najwyższych szczeblach menedżerskich. Kilka dni temu w Grupie Lidl Svena Seidla zastąpił Jesper Hojer. W dniu dzisiejszym rezygnację złożył Klaus Friedrich, dyrektor zarządzający nadzorujący rozwój nowego formatu Kauflandu.

Niedawno branżowa prasa niemiecka spekulowała, że inauguracja nowego formatu Kauflandu w Monachium nie została dobrze przyjęta przez najwyższe instancje w Grupie Schwarz. Podobno format zbyt daleko odszedł od formuły dyskontowej – ten temat ostatnio powraca jak refren w piosence. To może być jeden z powodów rezygnacja Klausa Friedricha.

Nie pojawiły się żadne doniesienia na temat potencjalnego następcy Friedricha. A tymczasem prace nad przyszłym konceptem Kauflandu trwają. Zmiany mają objąć wiele działów, testowane są nowe pomysły I wdrażane nowe procedury.

Natomiast całkowicie przerwano prace nad wyczekiwanym od dawna nowym próbnym formatem Lidl Express, za pośrednictwem którego miała być udostępniona dla klientów Lidla oferta online z systemem click&collect. Ma to związek z odejściem Svena Seidla. Wygląda więc na to, że Grupa Schwarz zamierza pozostać wierna swoim czysto “dyskontowym” korzeniom.

 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • ola 24.09.2017

    Nie dziwie sie z facet odszedl bo w kauflandzie nie bylo tak zle nigdy jak jest teraz!!!!!! Ciagna na dno ten sklep.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.