18.10.2017/08:31

Kolejne błędy w ustawie o zakazie handlu w niedziele?

Nie tylko tryb pracy nad ustawą wprowadzającą zakaz handlu w niedziele budzi kontrowersje. Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", zgodnie z obecnym projektem, stacje benzynowe nie będą mogły działać w wigilię i Wielką Sobotę po godz. 14.

Przypomnijmy, jak wynika z analizy przeprowadzonej przez dziennikarza Wiadomości Handlowych, Pawła Jachowskiego, tryb pracy nad ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele może być niezgodny z regulaminem Sejmu.

Jeśli obecne brzmienie ustawy wejdzie w życie, duże problemy czekają osoby podróżujące w wigilię. Prawdopodobnie według niedopatrzenia w wigilię Bożego Narodzenia i Wielką Sobotę po godz. 14 zamknięte będą stacje benzynowe czy sklepy na dworcach kolejowych, a także apteki. Wynika to z braku odwołania w przepisach regulujących handel w te dni do wyłączeń sklepów spod obowiązywania ustawy.

Jak tłumaczy Waldemar Nowakowski, prezes Polskiej Izby Handlu, przepis ten należy koniecznie zmienić, bowiem w obecnym brzmieniu jest nieracjonalny.

Czytaj więcej w "DGP".

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.