16.05.2017/11:54

Kolporter rozwija usługę sprzedaży biletów podróżnych

Sieć saloników prasowych Kolporter po podpisaniu mowy z właścicielem portalu e-podróżnik.pl wprowadza usługę sprzedaży biletów podróżnych. Są one już dostępne w 949 salonikach prasowych Kolportera. W poniedziałek 15 maja ta usługa została uruchomiona w 83 punktach na terenie województw: świętokrzyskiego i opolskiego. Obecnie bilety są dostępne praktycznie w całej Polsce.

Bilety podróżne – nowa oferta sieci saloników prasowych – to efekt umowy, jaką Kolporter podpisał w 2016 r. z firmą Teroplan S.A., właścicielem portalu e-podróżnik.pl. Portal ten znajduje się w pierwszej piątce największych turystycznych serwisów internetowych w Polsce. Dysponuje największą i najpopularniejszą wyszukiwarką połączeń, swoim użytkownikom udostępnia także bilety blisko 170 przewoźników autobusowych i kolejowych. Teraz można je kupić również w salonikach prasowych Kolportera.

Bilety podróżne pojawiły się w salonikach Kolportera w sierpniu 2016 r., początkowo na terenie województw: świętokrzyskiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. W ciągu kolejnych 10 miesięcy spółka sukcesywnie wprowadzała je do swojej oferty w kolejnych województwach.

15 maja sprzedaż biletów uruchomiono w ponad 20 salonikach, zlokalizowanych na terenie Kielc, a także m.in. w Jędrzejowie, Busku Zdroju, Ostrowcu Świętokrzyskim, Sandomierzu, Skarżysku Kamiennej, Starachowicach, Włoszczowie, Końskich. Z kolei na terenie województwa opolskiego sprzedaż biletów rozpoczęły saloniki m.in. w Kędzierzynie Koźlu, Opolu, Nysie, Strzelcach Opolskich, Kluczborku. Dziś bilety podróżne są dostępne w salonikach Kolportera praktycznie w całej Polsce.

– To dla nas znaczący krok w rozwoju oferty saloników prasowych, wychodzący naprzeciw oczekiwaniom klientów. Możliwość zakupu biletów kolejowych czy autobusowych w naszej sieci stanowi bowiem spore ułatwienie dla podróżujących. Dodatkowo, korzystając z możliwości jakie daje e-podróżnik.pl, nasi sprzedawcy pomogą klientowi wybrać optymalne połączenie w najlepszej cenie – mówi Arkadiusz Parlicki z Biura Handlowego Kolportera.

Przed kilkoma dniami e-podróżnik uruchomił sprzedaż biletów na kursy ponad 100 przewoźników międzynarodowych – oferta obejmuje przede wszystkim połączenia z całej Polski na Ukrainę, w tym do takich miast jak Lwów, Kijów, Odessa, Tarnopol, ale też wielu innych mniejszych i większych miejscowości. Bilety tych przewoźników międzynarodowych są również dostępne w salonikach Kolportera.

Kolporter jest największym dystrybutorem prasy w Polsce. Oferuje kompleksową obsługę punktów handlowych i sieci sprzedaży oraz świadczy usługi logistyczne i reklamowe. Spółka zbudowała największą w Polsce, zlokalizowaną w sklepach detalicznych, sieć ponad 25 tysięcy terminali do sprzedaży doładowań prepaid. Terminale realizują również płatności i usługi elektroniczne. Kolporter zarządza siecią ponad 1000 Saloników Prasowych i salonów Top-Press. Spółka zatrudnia w całym kraju ponad tysiąc osób.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.