25.04.2017/12:15

Kolporter wprowadza do saloników prasowych strefę alkoholi Top Drink

Spółka Kolporter wdraża w niektórych swoich salonikach prasowych specjalną strefę alkoholi - Top Drink. Aktualnie w Polsce działa dziewięć tego typu punktów, ale alkohol trafić ma do sprzedaży w kolejnych salonikach. Do końca roku oferta alkoholowa ma być dostępna w co najmniej 25 punktach.

Wdrażanie nowej strefy w swoich salonikach Kolporter rozpoczął w ubiegłym roku. Obecnie ponad 40 rodzajów wódek czystych i smakowych oraz 13 rodzajów piwa oferują saloniki w Krasnymstawie, Kazimierzu Dolnym, Poniatowej, Jędrzejowie, Kazimierzy Wielkiej, Nowej Dębie, Zduńskiej Woli, Sandomierzu i Zabrzu.

– Już od dwóch lat realizujemy strategię rozwoju asortymentowego naszej sieci poprzez koncepcję stref. Zależy nam aby klient miał pewność, że w naszym saloniku zawsze będzie mógł kupić prasę, papierosy czy doładowania, ale jednocześnie staramy się dostosować dany punkt sprzedaży do dodatkowych oczekiwań klientów, specyficznych dla danej lokalizacji. Strefy pozwalają nam łączyć tradycyjną ofertę produktową saloniku prasowego z propozycją zupełnie nowego asortymentu – komentuje Dariusz Materek, rzecznik prasowy Kolportera.

Jak dodaje, koncepcję rozwoju firma rozpoczęła od strefy gastronomicznej Top Presso, a w ubiegłym roku uruchomione zostały pierwsze saloniki ze strefą alkoholi Top Drink.

- To zupełnie inny typ lokalizacji niż w przypadku Top Presso saloników działających w dużych miastach, w miejscach charakteryzujących się dużym przepływem klientów. Punkty ze strefą Top Drink uruchamiamy najczęściej w mniejszych miastach, na osiedlach mieszkaniowych, tam, gdzie salonik stanowi jeden z ważniejszych punktów zakupowych. Oczywiście istotne są też uwarunkowania prawne, dotyczące lokalizacji punktów sprzedających alkohol - tłumaczy Materek.

Rzecznik prasowy Kolportera zaznacza, że wyniki osiągane przez saloniki z dedykowaną strefą przekonują firmę, że przyjęty kierunek rozwoju jest "bardzo obiecujący".

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.