15.12.2019/09:56

Kolumbia domaga się od Walmartu odszkodowania za świąteczny sweter

Kolumbijscy urzędnicy oczekują odszkodowania od amerykańskiej sieci sklepów Walmart za sprzedaż swetra przedstawiającego Świętego Mikołaja z trzema liniami kokainy i napisem „let it snow”.

„Kolumbię należy szanować” - powiedział cytowany przez businessinsider.com Camilo Gómez Alzate, dyrektor Kolumbijskiej Narodowej Agencji Prawnej Obrony Państwa . Spytał on też, „co poczuje rodzina osoby, która zginęła w walce z handlem narkotykami, gdy firma taka jak Walmart promuje torebkę kokainy z Kolumbii?”

Walmart tłumaczył, że sweter został wystawiony na sprzedaż przez zewnętrznego sprzedawcę na kanadyjskiej stronie internetowej Walmart. Firma wycofała go ze sprzedaży i mimo przeprosin, strona kolumbijska uważa, że szkody zostały wyrządzone. 

Usunięty już opis produktu przywiązał sweter do Kolumbii, mówiąc: „najlepszy śnieg pochodzi prosto z Ameryki Południowej”, i „Święty Mikołaj naprawdę lubi rozkoszować się chwilą, w której dostaje trochę jakościowego, kolumbijskiego śniegu klasy A”.

Agencja chce, aby Walmart wypłacił odszkodowania pieniężne. Jeśli spółka nie zastosuje się do tego, agencja planuje złożyć pozew. Walmart nie skomentował tej sprawy poza początkowymi przeprosinami.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.