27.05.2020/13:45

Kompleksowo, globalnie i na czas <br> PEKAES w spedycji morskiej do i z Chin

Grupa PEKAES wzmacnia sieć połączeń drobnicowych w Europie, uruchamia kolejne terminale oraz zawiązuje nowe partnerstwa na świecie. Wśród segmentów działalności, w których Spółka notuje rekordowe wzrosty jest spedycja morska. W ciągu kilku ostatnich lat szczególnie popularnym kierunkiem w działalności PEKAES stały się Chiny. Na pytania dotyczące zamorskich operacji spółki odpowiada Kajetan Jagłowski, Dyrektor Spedycji Morskiej i Lotniczej PEKAES.

Jakie miejsce zajmuje spedycja morska w działalności PEKAES?

- Transport drogą morską to jeden z naszych kluczowych obszarów biznesowych. Każdego roku PEKAES transportuje setki tysięcy ton ładunków, które docierają do i z najdalszych zakątków na świecie. Realizujemy dostawy między innymi do Chin, Kataru, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Indii, Australii i Izraela oraz do krajów Ameryki Północnej. Mogę stwierdzić, że usługi morskie zyskały na znaczeniu w ostatnich latach, a Polska stała się ważnym hubem przeładunkowym. Niewątpliwie wiele korzyści przyniosła rozbudowa Portu Gdynia, jak i Portu Gdańsk, co przekłada się na rosnący wolumen ładunków. Dodatkowo spedycja morska to różnorodność możliwości transportowych – organizujemy transport nie tylko ładunków całokontenerowych, ale też ponadgabarytowych w kontenerach specjalistycznych. Naszą domeną jest drobnica morska. Dzięki własnej sieci dystrybucji w kraju i w Europie, dostarczymy ładunki LCL sprawnie nawet już następnego dnia po odprawie. Co najważniejsze, jest to rozwiązanie optymalne kosztowo.

Jakie usługi może zaoferować PEKAES firmom, które prowadzą wymianę handlową z Chinami?

- Skala naszych możliwości jest ogromna. PEKAES to operator logistyczny, któremu Klient może zlecić transport i przeładunek różnorodnych towarów w portach morskich. Również organizację ubezpieczeń, jak i realizację zleceń pakietowych obejmujących kompleksową obsługę spedycyjno-transportową przesyłek morskich w systemie "dom-dom". Dodatkowo posiadamy własne biura spedycji morskiej i portowej w Gdyni i Szczecinie, nową agencję celną w Świnoujściu, tak więc można nam zlecić również pełną obsługę celną.

Warto też wspomnieć, że w skład Grupy PEKAES wchodzi m.in. spółka  SPEDCONT, która odgrywa kluczową rolę w procesie dystrybucji towarów z i do Chin drogą kolejową. Ogromny potencjał całej naszej organizacji umożliwia nam świadczenie różnych form transportu oraz współpracę z Klientami na wielu płaszczyznach biznesowych.

Dzięki sieci zaufanych i sprawdzonych agentów, pomożemy i doradzimy jak rozwiązać niemal każdy problem logistyczny. Zorganizujemy optymalne rozwiązanie dla partii kontenerów, ładunku znacznie wystającego poza jego obrys, czy też dla pojedynczej palety.

Jakiego rodzaju towary płyną na statkach z Dalekiego Wschodu?

- Transportujemy różnorodne ładunki, m.in. elektronikę, meble, materiały do wykończenia wnętrz, artykuły gospodarstwa domowego, aparaturę laboratoryjną, granulaty gumowe czy zabawki.  

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.