04.12.2018/14:14

Konfederacja Lewiatan apeluje do marszałka Sejmu o skierowanie nowelizacji zakazu handlu w niedziele do Komisji Ustawodawczej

Zdaniem Konfederacji Lewiatan projekt nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele należy uznać z wątpliwy z punktu widzenia zgodności art. art. 2, 31 i 32 Konstytucji RP, samą nowelizację za przedwczesną i nieracjonalną, a niektóre jej przesłanki za nieadekwatne i dysfunkcyjne. Ponadto vacatio legis uważają za zbyt krótkie wobec zakresu wprowadzanych zmian. Organizacja prosi Marszałka Sejmu o skierowanie noweli do Komisji Ustawodawczej.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Stefan 05.12.2018

    Nasi posłowie powinni brać pod uwagę, czy firmy handlowe są zarejestrowane w Polsce i tutaj płacą podatki i we wszystkich przepisach wszelkie restrykcje czy ulgi uzależniać od tego właśnie. Tak modyfikować przepisy, aby restrykcje dosięgały firmy obce nie płacące u nas podatków.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.