22.05.2019/11:31

Kongres Rynku FMCG 2019: O ewolucji i rewolucji w łańcuchu dostaw

Jak nowe technologie wpływają na zmiany w logistyce i łańcuchu dostaw? Czy maszyny do odbioru zakupów zrewolucjonizują rynek dostaw? Jak będzie wyglądała logistyka miejska przyszłości? Na te oraz inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas Kongresu Rynku FMCG 2019, w specjalnie przygotowanym bloku tematycznym pt. „Łańcuch dostaw w centrum uwagi”. Organizatorem wydarzenia jest Wydawnictwo Gospodarcze przy współpracy z firmą Modern-Expo.

Kongres Rynku FMCG to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży, które już od jedenastu lat gromadzi najważniejszych menadżerów zarówno z Polski, jak i zagranicy. W tym roku do Warszawy przyjadą przedstawiciele firm z całej Europy oraz Azji. Dyskusje będą toczyć się wokół lokalnych oraz globalnych trendów w sektorze FMCG, nowych rozwiązań technologicznych oraz wyzwań stojących przed branżą.

Branża u progu zmian technologicznych

Jeden z bloków tematycznych poświęcony zostanie kwestii łańcucha dostaw. To segment nierozerwalnie związany z handlem, który stoi u bram dużych zmian technologicznych związanych z wdrożeniem najnowocześniejszych technologii, m.in. sztucznej inteligencji, najnowocześniejszych systemów komputerowych oraz narzędzi służących do analizy ogromnej ilości danych. Blok odbędzie się pierwszego dnia Kongresu Rynku FMCG 2019 (28 maja), o godz. 14.30.

Podczas tego bloku tematycznego postaramy się zarysować aktualne trendy i technologie stosowane w łańcuchu dostaw, a także wybiegniemy w przyszłość i postaramy się odpowiedzieć na pytanie, co zmieni się w najbliższym czasie w łańcuchu dostaw. Zrobi to w swoim wystąpieniu dr inż. Waldemar Osmólski, kierownik Katedry Logistyki w Instytucie Logistyki i Magazynowania w Poznaniu.

Porozmawiamy również o roli maszyn do odbioru zakupów. Czy i jak zmienią one polski handel, w którym kierunku będzie ewoluował click&collect. Na te pytania postara się odpowiedzieć Marcin Warzocha, szef firmy Coolomat.

Nie mogło również zabraknąć tematu nowoczesnych technologii w łańcuchu dostaw. Sergey Karpyuk, współzałożyciel ukraińskiej firmy Mint Innovations, opowie o roli nowoczesnych rozwiązań technologicznych, w tym komputerowego rozpoznawania obrazów, we współczesnym łańcuchu dostaw.

Logistyka miejska przyszłości to obecnie bardzo popularny temat. Podczas swojego wystąpienia Marek Piosik, szef firmy Pointpack.pl pokaże najnowsze trendy i rozwiązania związane z tym zagadnieniem. Goście będą mogli dowiedzieć się o możliwościach zastosowania inteligentnych robotów oraz dronów w celu usprawnienia miejskiej logistyki.

E-grocery to rynek, który rozwija się bardzo dynamicznie, a co za tym idzie, również logistyka i łańcuch dostaw produktów z nim związany. Wyzwania i rozwiązania związane z tymi zmianami zaprezentuje dr hab. Arkadiusz Kawa, profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, wieloletni praktyk w dziedzinie logistyki i łańcucha dostaw.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.