08.11.2016/11:38

Kongres Słodycze 2016: Dla stacji paliw ceny kawy ważniejsze niż ceny ropy

Ceny surowców, takich jak np. kawa zaczynają odgrywać dla nas coraz większą rolę, większą nawet niż ceny ropy naftowej - powiedział na Kongresie Słodycze 2016 Mirosław Caputa, dyrektor marketingu i komunikacji w firmie Circle K (do niedawna znanej jako Statoil).

Sklepy typu convenience odgrywają na stacjach paliw coraz ważniejszą rolę. – Konsumenci przestali już taktować stacje, jako miejsce, do którego przyjeżdża się wyłącznie po paliwo. Obecnie stały się one miejscem, które odwiedza się również po to, żeby wypić kawę i zjeść coś smacznego pomiędzy głównymi posiłkami – tłumaczył Mirosław Caputa. – Szczególnie duże nadzieje wiążemy z kategorią kawy – przyznał.

Zwrócił uwagę na to, że na stacjach sporą część sprzedaży generują tzw. produkty impulsowe. - Jeżeli zakup jest dokonywany pod wpływem impulsu, racjonalne myślenie schodzi na dalszy plan. Nie dotyczy to tylko słodyczy, chociaż to właśnie one należą do produktów najczęściej kupowanych pod wypływem chwili – komentował dyrektor marketingu i komunikacji w firmie Circle K.

Zapytany o prognozę cen ropy naftowej, ekspert odpowiedział: - Trudno pokusić się o jakiekolwiek przewidywania. Na razie ceny ropy oscylują w okolicach 40 dol. za baryłkę. Na razie nic nie wskazuje, żeby miało się to szybko zmienić.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.