02.02.2017/12:28

Koniec nalewek na denaturacie

W znowelizowanej ustawie o podatku akcyzowym zniknie zwolnienie dla spirytusu skażonego tzw. metodą węgierską. Urzędnicy będą też wiedzieli o każdej dostawie takiego alkoholu z Unii Europejskiej – podaje biznes.interia.pl.

To najważniejsze skutki pakietu alkoholowego, który przyjęła Rada Ministrów. Projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym trafi teraz do Sejmu. Przepisy wejdą w życie już po 14 dniach od ich ogłoszenia w Dzienniku Ustaw. Rząd liczy na to, że pomogą one w walce z nielegalnym handlem odkażanym alkoholem, który jako całkowicie skażony (denaturat) trafia do Polski z innych krajów UE, zwłaszcza z Węgier. Zwolniony z akcyzy ma być tylko alkohol całkowicie skażony metodami dopuszczalnymi w każdym kraju UE albo metodami określonymi w rozporządzeniu naszego ministra finansów. Firmy sprowadzające do Polski skażony alkohol miałyby nowe obowiązki. Musiałyby zarejestrować się jako podatnik akcyzy i powiadomić właściwy urząd celny o planowanym nabyciu wewnątrzwspólnotowym. Dziś takich obowiązków nie ma.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.