04.07.2020/13:40

Koniec Pizzy Hut w USA? Największy franczyzobiorca ogłasza upadłość

Firma NPC International jest największym franczyzobiorcą sieci Pizza Hut. W USA ma ponad 1600 restauracji pod tym szyldem i popularnej na tamtejszym rynku Wendy's. Okazuje się, że pandemia koronawirusa pogrążyła biznes na dobre, bo spółka właśnie złożyła wniosek o upadłość.

Jak informuje Bloomberg, NPC ma 903 mln dol. długu. Firma wynegocjowała umowy restrukturyzacyjne z 90 proc. swoich pożyczkodawców i inwestorów. Być może władze spółki zmuszone będą do sprzedaży części restauracji.

Do NPC International należy 1225 restauracji Pizza Hut i 385 restauracji Wendy's. Firma zatrudnia ponad 35 tys. pracowników. To właśnie rosnące koszty zatrudnienia najbardziej dały się spółce we znaki. Kolejnym problemem okazało się zamknięcie restauracji z powodu koronawirusa i konieczność rozwinięcia systemu dostaw. Tu także nakłady finansowe przewyższyły zyski.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.