31.01.2023/11:51

Koniec rodzinnego sporu wśród spadkobierców twórcy sieci Aldi Nord. Co zadecydowano?

Grupa Aldi Nord przejdzie reorganizację. Spadkobiercy Theo Albrechta - twórcy dyskontowego imperium - porozumieli się wreszcie w sprawie przyszłej formuły działalności sieci handlowej.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • zawer 01.02.2023

  niezgadzam się z erazmem, aldi nordi sud nie wiele się różnią, gorsze że w polskim aldi następuje polonizacja oferty, jest coraz mniej artykułów niemieckich wysokiej jakości

 • erazm 01.02.2023

  Ja uważam, że artykuł jest ciekawy. Warto dodać, iż w efekcie podziału powstały dwie zupełnie RÓŻNE sieci hard dyskontow. Polska, niestety, przypadła Aldi NORD (bracia ze sobą NIE konkurują jak podano w artykule, lecz dzielą się obszarem działania, stad nazwy obu sieci). Aldi SÜD jest bardzo dobrym, dynamicznym dyskontem, oferującym klientom szeroką game produktów dobrej jakości (jak na hard dyskont), często zmienianą, duzą ofertę produktów dla domu oraz ubrań często lepszej jakości niż w tanich sieciówkach odzieżowych. W stalej ofercie Süd jest przyzwoita żywność, w tym bio (warzywa, nabiał, jaja i mięso). Natomiast Aldi NORD jest najbardziej depresyjna, przygnębiającą siecią hard dyskontów jaką znam. Słaba, monotonna, i uboga oferta żywności bardzo niskiej jakości, brzydota opakowań, nieprzyjemny zapach sklepu, pustawe półki. Niemal brak oferty artykułów innych niż owa kiepska żywność, nieład. Ponura, wręcz depresyjna, kolorystyka sklepów. Klient, robiąc zakupy w Aldi Süd, szczególnie w nowoczesnych placówkach aspirujących juz do kategorii "supermarket", a nie dyskont, taki klient NIE ma poczucia bycia najuboższą warstwa społeczną, natomiast każda wizyta w Nord jest przykrą koniecznością życiową.

 • Słaby tekst i za co płacić? 31.01.2023

  Gdzie treść artykułu? Treść jest tak słaba i za nią płacić? Zacznijcie szanować ludzi.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także