28.02.2017/09:32

Konsolidacja w branży mięsnej. Peklimar i Madej Wróbel łączą się w jeden podmiot!

"Puls Biznesu" poinformował, że w zeszłym tygodniu Omega Holding, kontrolowany przez Zbigniewa Dworakowskiego, złożył do urzędu antymonopolowego wniosek o zgodę na połączenie firmy Madej Wróbel z Unimięsem i Zakładami Mięsnymi Peklimar, które należą już do biznesmena. Powstanie podmiot o przychodach rzędu miliarda złotych rocznie.

Najwięksi polscy producenci w branży mięsnej to Animex i Sokołów z obrotami rzędu 4 mld zł. Tuż za nimi jest Pini Polonia, aktualnie największy i najnowocześniejszy zakład w Polsce w zakresie uboju trzody chlewnej i rozbioru mięsa wieprzowego. Firma Cedrob po połączeniu z Gobarto zapowiada miliardowe inwestycje, po których może wejść do ścisłej czołówki. W grze liczy się też m.in. Indykpol, który w samej tylko Warmińsko-Mazurskiej SSE zainwestuje ponad 105 mln zł, a w sumie chce przeznaczyć na rozwój dwa razy tyle.

Nowy podmiot, który powstanie po połączeniu firm Unimięs, Peklimar i Madej Wróbel, ma duże szanse stanąć do walki o swój kawałek rynkowej pieczeni. Jak przekonuje Mariusz Biernat, który w nowym podmiocie ma być dyrektorem ds. tradycyjnego kanału sprzedaży, połączenie czterech zakładów produkcyjnych umożliwi większą specjalizację i pozwoli zwiększyć asortyment, co w konsekwencji przełoży się na wzrost przychodów i ekspansję rynkową.

Połączone firmy mają skorzystać na bliskości geograficznej zakładów Madej Wróbel i Unimięs, co ma ułatwić zarządzanie i obsługę klientów. Nowa firma, której struktura właścicielska nie jest jeszcze znana, będzie się starać rozwijać współpracę z dużymi sieciami handlu nowoczesnego, ale nie zamierza też "odpuszczać" rynku tradycyjnego, gdzie będzie mieć mocną pozycję.

Puls Biznesu przypomina, że Zbigniew Dworakowski, biznesmen, który stoi za transakcją, zajmuje się także detalem, jest m.in. właścicielem spółki Sklepy Doroty Plus, działającej w strukturach TopMarketu, przejął też część sieci MarcPol. Jest obecny także w hurcie. Firma Bruno Tassi, dystrybutor mięsa i wędlin o obrotach przekraczających 1 mld zł, to jego inwestycja — jak zapewnia właściciel, całkowicie niezależna od projektu produkcyjnego.

Czytaj więcej w "Pulsie Biznesu".

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.