23.10.2019/14:55

Konsumenci gotowi na nowe opakowania

Nie tylko legislacja, ale także oczekiwania konsumentów mają wpływ na działania branży FMCG. Producenci muszą pamiętać, że marki podejmujące działania na rzecz środowiska mogą spodziewać się średnio 5 proc. wyższej sprzedaży niż te, które tego nie robią - powiedziała dyrektor zarządzająca Nielsena Karolina Zajdel – Pawlak podczas konferencji Sustainability Confex.

Raporty Nielsena pokazują, że produkujemy więcej plastiku niż sami ważymy, podczas gdy 57 proc. konsumentów zwraca uwagę, czy produkty posiadają przyjazne dla środowiska opakowania.

Już blisko 40 proc. Polaków interesuje się ekologią niezależnie od miejsca zamieszkania, czy wieku. Paneliści przedstawili wiele przykładów konkretnych działań takich jak: retro ekologia, opakowania zwrotne, zakupy do własnych opakowań, ponowne napełnianie, opakowania w 100 proc. z recyclingu, nowe opakowania marek własnych, potwierdzając, że konsumenci są gotowi na zmiany.

– Zatem to nie tylko legislacja, ale także oczekiwania konsumentów mają wpływ na działania branży FMCG. Producenci powinni pamiętać również, że marki podejmujące działania na rzecz środowiska mogą spodziewać się średnio 5 proc. wyższej sprzedaży niż te, które tego nie robią. Innowacyjne projekty laureatów Sustainability Award są dowodem na to, że nadszedł czas zrównoważonych rozwiązań – skomentowała Karolina Zajdel – Pawlak.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.