27.01.2017/07:36

Konsumpcja i inwestycje napędzą wzrost PKB Polski w 2017 r.

O 3,1 proc. wzrośnie polska gospodarka w 2017 roku zdaniem Banku Światowego, który szacuje tempo rozwoju PKB naszego kraju za 2016 rok na 2,5 proc. Wprawdzie prognoza na bieżący rok została obniżona z wcześniejszej na poziomie 3,4 proc., jednak zdaniem ekonomistki tej instytucji inwestycje w Polsce, zarówno publiczne, jak i prywatne, powinny w tym roku nadać rozpędu gospodarce.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Dewa 30.01.2017

    Pisowcy to analfabeci ekonomiczni. W 2016 mówili, że będzie wzrost PKB 3,8% a zrealizują pewnie 2,4% czy li Polska straci realnie ze 20 miliardów i o tyle będziemy biedniejsi. Inne kraje takie jak Rumunia, kraje nadbałtyckie czy słowackie idą w tym czasie do przodu i wyprzedziły Polskę mimo tych samych warunków zewnętrznych. O klęsce Polski zdecydowała polityka PISu - niekompetentni Misiewicze, rozrzutni ministrowie (Macierewicz rozbijający się po Polsce limuzynami wartymi miliony), zastraszanie przedsiębiorców, manipulacje w prawie , chaos prawny, ciągłe i niespodziewane zmiany w podatkach, itp.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.