25.04.2018/13:55

Kontrola w biurze Biedronki w Poznaniu [TYLKO U NAS]

W połowie kwietnia w biurze Biedronki w Poznaniu Główny Inspektorat Pracy rozpoczął kontrolę - poinformował portal wiadomoscihandlowe.pl Robert Jacyno z NSZZ Solidarność '80 w Jeronimo Martins Polska.

GIP wszedł do firmy na wniosek NSZZ Solidarność '80 w Jeronimo Martins Polska. Jak tłumaczy Robert Jacyno, chodzi o kwestię wprowadzenia dwóch dób pracowniczych. Była to odpowiedź Biedronki na wprowadzenie ograniczenia handlu w niedziele.

W Biedronce w normalne dni dobra pracownicza rozpoczyna się o godz. 6. Z kolei po niehandlowych niedzielach, pracownicy muszą przyjechać do swoich sklepów tuż po północy. To, zdaniem związkowców, może być niezgodne z prawem, bowiem dobra pracownicza trwa nawet 30 godzin.

W tym momencie nieznane są jeszcze wyniki kontroli.

Przypomnijmy, w styczniu br. informowaliśmy na portalu wiadomoscihandlowe.pl o tym, że pracownicy niektórych sklepów Biedronka będą musieli przychodzić do pracy na godz. 0.15 w poniedziałki po niehandlowych niedzielach. Wówczas Jeronimo Martins Polska w oficjalnym oświadczeniu napisało: "Jesteśmy na etapie analiz dotyczących potencjalnych modyfikacji w organizacji pracy naszych sklepów. W tej kwestii nie podjęliśmy finalnych decyzji, ale podkreślamy, że ewentualne rozwiązania zostaną wypracowane w zgodzie z obowiązującym prawem."

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że w ostatnim czasie zmniejszyła się liczba sklepów Biedronka, w których praca w poniedziałki po niehandlowych niedzielach rozpoczyna się o godz. 0.15. Zamiast tego pierwsza zmiana w sklepach rozpoczyna się o godz. 5.00. Nasze ustalenia dotyczą kilku miast z różnych regionów Polski.

Przypomnijmy, że Jeronimo Martins w odpowiedzi na obowiązujące od marca br. ograniczenia handlu w niedziele wydłużyło też godziny otwarcia sklepów w sobotnie wieczory. Jednocześnie detalista zwiększył zatrudnienie w piątki, soboty i poniedziałki, przewidując większy ruch w sklepach właśnie w te dni.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.