22.03.2020/18:05

Kontrole i kary do 5 mln zł dla sprzedawców zawyżających w sklepach ceny produktów

Możliwość ustalania maksymalnych cen wybranych produktów, w tym żywności, a także słone kary dla spekulantów, którzy w sposób nieuzasadniony będą windować ceny, m.in.  takie rozwiązania znalazły się w pakiecie ustaw tworzących tzw. tarczę antykryzysową  - do takich informacji dotarł Fakt.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • gija888 23.03.2020

  krystyna ma rację. Sam prowadzę sklepy i z dostawy na dostawę ceny na fakturach od dostawców rosły. To nie jest nasza wina sklepikarzy, nasza marża jest stała i niezmienna. Cena na półce zmienia się przez to że drożej kupujemy i nie mamy na to wpływu, Albo będziemy mieć towar w wyższej cenie i będziemy mogli handlować albo nie. To nasze być albo nie być. Nikt nie pisze jakie w tej chwili ponosimy koszty: pleksy, płyny, rękawiczki, dezynfekcja sklepów, brak pracowników ze względu na ustawy, dodatkowe premie, koszty przystosowania sklepów do tej sytuacji...to olbrzymie koszty które nikt nie uwzględnił w bieżącej działalności. Średnio na jeden sklep jest to od 2000 do 5000zł.

 • krystyna 23.03.2020

  Dlaczego za zwyżkę cen obwinia się sklepy a nie hurtownie które dostarczają towar , prowadzę sklep i mogę udowodnić jak drastycznie z dnia na dzień zostały podniesione ceny dostarczanych produktów , nawet o 100%.
  Jak w aptekach ceny wzrosły na niektóre produkty to winę za to obciąża się dostawców , a w sklepach spożywczych to już wina sklepów .
  Chętnie udostępnię dokumenty dostaw jak z dnia na dzień zwyżkowały ceny.

 • Tadek 23.03.2020

  TO KOLEJNY DOWÓD NA TO, ŻE Pis TO KOMUNA W NAJCZYSTSZEJ POSTACI.

 • Bojkot!!! 23.03.2020

  Pogięło ich do końca. Rynek jest wolny! Jest prawo popytu i podaży.
  Co to - nie ma już wolności gospodarczej?
  To jakiś horror! Robią z nas niewolników. Powinniśmy wszyscy wyjść na ulicę, dotknąć virusa i nabrać przeciwciał i gospodarka szła by normalnie.
  Niszczą wszystko.
  To jest jakiś zamach na świat! Kto za tym stoi?!!
  Pałują ceny akcji w dół. Trwa właśnie wyleszczanie!
  Potem zbiorą wszystko na dole i ogłoszą, że już nie ma problemu. Po prostu ograbiają świat na maszych oczach.
  Tu nie chodzi o żadne niebezpieczeństwo, bo ludzi umiera wielokrotnie więcej na inne choroby zakaźne i nikt z tym nic nie robi.
  GRANDA!!!!!!

 • Ilona2 22.03.2020

  Nigdy nie uwierzë że ktoś zostanie ukarany za podnoszenie cen na towar u nas jest wolna amerykanka i nigdy nie było za to kary nie piszcie takich bzdur bo sami wiecie że to jest nie realne

 • wojtek 22.03.2020

  Obudzili się....

  Jak sieci prują handel tradycyjny sprzedając produkty czasami z cenami poniżej kosztówvwytworzenia to Pan Minister twierdzi że nie ma narzędzi żeby to "wyprostować" i zeby mu najlepiej nie zawracać tym dupy.
  No ale jak trzeba zagrać pod publiczkę to się produkuje takie bzdety, których nikt nie będzie w stanie ogarnąć.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.