01.06.2020/15:04

Koronakryzys może uwidocznić problemy z płynnością finansową hurtowni spożywczych [WIDEO]

Kryzys gospodarczy wywołany pandemią Covid-19 do końca roku nie zmieni zbyt wiele na polskim rynku spożywczym, ani w handlu detalicznym i hurtowym - uważa Krzysztof Tokarz, prezes Grupy Kapitałowej Specjał.

Zdaniem Tokarza, nawet jeśli niektóre firmy o słabej kondycji finansowej nie zdołają przetrwać, to i tak zawierucha na rynku FMCG nie będzie się równała z tą, z jaką być może będziemy mieli do czynienia w innych sektorach rynku. Menedżer prognozuje, że pozycja dyskontów w handlu w Polsce pozostanie niezagrożona, a małe sklepy - o ile tylko będą dobrze prowadzone - wciąż będą przynosić zyski swoim właścicielom. Przetrwają także solidni hurtownicy i dystrybutorzy.

Jednak koronakryzys może dać impuls do dalszej konsolidacji rynku handlu spożywczego w Polsce. Krzysztof Tokarz zapowiada, że Grupa Specjał jest gotowa do uczestniczenia w przejęciach, jeżeli tylko nadarzą się dobre okazje. Firma chciałaby dokonywać akwizycji zarówno w obszarze hurtowniczym, jak i detalicznym (sieci franczyzowe).

- Sytuacja nam sprzyja. Mamy ambitne plany i są one wykonywane - komentuje Tokarz w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl. Dopytywany o to, czy na rynku pojawiły się już sygnały, że ktoś może być gotowy do sprzedania się w związku z koronakryzysem, Tokarz odpowiada, że jest jest jeszcze na to za wcześnie.

Podczas rozmowy z Krzysztofem Tokarzem zapytaliśmy również o to, jak poradzili sobie hurtownicy i detaliści w pierwszych miesiącach pandemii COVID-19. Okazuje się, że zwłaszcza dystrybutorzy wyspecjalizowani w alkoholu, piwie czy nawet nabiale mogą mieć problemy z płynnością. Więcej na ten temat - w materiale wideo.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.