22.04.2020/16:16

Koronawirus u pracownicy rzeszowskiego marketu OBI

Pracownica sklepu OBI z Rzeszowa jest zakażona koronawirusem, a na kwarantannie przebywa sześciu pracowników, którzy mieli z nią kontakt – podaje „Gazeta Wyborcza”. Obsługę marketu martwi to, że od poniedziałku sklep odwiedzają tłumy klientów.

Rzeszowskie OBI ma przejść dezynfekcję. Dorota Gibała, rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie powiedziała „Gazecie Wyborczej”, że rzeszowski otrzymał informację o pozytywnym wyniku pracownika sklepu OBI Sanepid w poniedziałek, 20 kwietnia. 

Pracownica OBI prawdopodobnie zakaziła się od członka swojej rodziny. Służby epidemiologiczne od razu skierowały ją na kwarantannę. Sanepid stwierdził, że osoba ta nie miała bezpośredniego kontaktu z klientami sklepu, ale kwarantanną objęto sześciu pracowników OBI. Czekają oni na badania, natomiast w sklepie zlecono dezynfekcję.

Kwarantanną objęto tylko pracowników, którzy mieli bezpośredni kontakt z osobą zakażoną SARS-CoV-2. Po ogłoszeniu pandemii, ekipę ponad 100 osób pracujących w rzeszowskim OBI podzielono na grupy, które nie mają ze sobą styczności. 

Pracowników marketów budowlanych martwi to, że od poniedziałku do sklepu przychodzą tłumy klientów. OBI w Rzeszowie, które ma powierzchnię około 8 tys. mkw. może przyjąć jednocześnie 400 osób. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.