31.03.2020/21:30

Koronawirus uderza w AmRest. Firma modyfikuje plany rozwoju na 2020 r.

AmRest w związku z pandemią wirusa COVID-19 zawiesza założenia dotyczące rozwoju spółki w 2020 r. AmRest ocenia, że negatywny wpływ tymczasowych zamknięć restauracji na tegoroczne wyniki sprzedaży będzie znaczący, ale obserwuje poprawę sytuacji w Chinach, gdzie restauracje w większości wznowiły działalność.

Przypomnijmy, że AmRest planował w 2020 r. uruchomienie 320 restauracji brutto, a na nowe otwarcia i modernizacje lokali chciał przeznaczy 210 mln euro.

Zdaniem władz spółki negatywny wpływ tymczasowych zamknięć restauracji na tegoroczne wyniki sprzedaży będzie znaczący. Niemniej jednak, pozycja finansowa AmRest jest stabilna, a stan środków pieniężnych w wysokości 134 mln euro pozwala zakładać, że spółka będzie w stanie wyeliminować wszelkie zakłócenia w działalności. Utrzymywana jest też ścisła komunikacja z bankami finansującymi.

AmRest podał, że dzięki geograficznej dywersyfikacji działalności i obecności w 26 krajach, na dzień 30 marca w ramach grupy działało 1019 restauracji własnych i franczyzowych (44 proc. całego biznesu), z których większość oferowała usługi z dostawą.

Grupa cieszy się z poprawy sytuacji w Chinach, gdzie obecnie wszystkie restauracje wznowiły działalność (za wyjątkiem jednej), a wskaźnik SSS wzrósł ponad czterokrotnie od telekonferencji inwestorskiej podsumowującej wyniki za rok 2019.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.