09.08.2020/12:16

Koronawirus w restauracji McDonalds. Sanepid poszukuje klientów

Sanepid szuka klientów restauracji McDonald's przy ul. Katowickiej w Dąbrowie Górniczej. Chodzi o osoby, które były tam w dniach 27 lipca - 2 sierpnia. Trwa dochodzenie epidemiologiczne.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Dąbrowie Górniczejpoinformowała, że w restauracji McDonald's pojawił sie koronawirus. Poszukiwane są osoby, które w ubiegłym tygodniu były w lokalu na ul. Katowickiej w Dąbrowie Górniczej oraz obserwują u siebie objawy zakażenia koronawirusem. Osoby te proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem (32) 727-58-71, (32) 727-58-72 lub 536-746-412 albo wysłanie wiadomości mailowej na adres sekretariat@pssedg.pl. Sanepid prosi wszystkich gości restauracji, którzy w tym czasie byli na miejscu, o kontakt.

Biuro prasowe McDonald’s wydało oświadczenie z którego wynika, że jeden z pracowników restauracji na ul. Katowickiej w Dąbrowie Górniczej zakaził się koronawirusem. Pozostali pracownicy, którzy mieli z nim kontakt, zostali skierowani na kwarantannę i przejdą badania na obecność wirusa SARS-CoV-2. Prewencyjnie, zgodnie z procedurą wewnętrzną firmy, odsunięto od pracy również osoby, które miały kontakt z zakażonym we wcześniejszych dniach, a lokal poddano dezynfekcji. Zakażony pracownik czuje się dobrze i jest pod nadzorem służb medycznych. 

"Pragniemy zapewnić, że od zawsze wysokie standardy bezpieczeństwa oraz higieny McDonald’s były i są przestrzegane z?najwyższą starannością. Restrykcyjne procedury mycia oraz dezynfekcji są standardem systemu McDonald’s. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych gości oraz pracowników na bieżąco monitorujemy sytuację dotyczącą rozprzestrzeniania się wirusa, a także identyfikujemy potencjalne zagrożenia. Każdy pracownik restauracji mający kontakt z gośćmi stosuje środki ochrony osobistej (maseczka lub przyłbica oraz rękawiczki). Współpracujemy z?odpowiednimi organami oraz jesteśmy przygotowani do podjęcia dalszych niezbędnych działań" - poinformowało biuro prasowe McDonalds. 
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także