11.07.2020/10:38

Koronawirus w sklepie Dino w Środzie Wielkopolskiej. Załoga na kwarantannie

Sklep Dino w Środzie Wielkopolskiej zamknięty był w czwartek z powodu koronawirusa. Zakażenie wykryto u pracownika sieci, który przebywał w sklepie okazjonalnie kilka dni wcześniej. Teraz ośmiu pracowników sklepu przebywa na kwarantannie, a jednego poddano nadzorowi epidemiologicznemu – podaje portal radiopoznan.fm.

Mężczyzna zakażony koronawirusem nie był stałym pracownikiem sklepu ze Środy Wlkp. 1 lipca br. przebywał w placówce Dino przez sześć godzin. Został oddelegowany, aby pomóc przy układaniu towaru na półkach. Nie obsługiwał kas. Dopiero prawie tydzień później poszedł do lekarza zaniepokojony utratą smaku i węchu. 8 lipca u tego pracownika Dino stwierdzono koronawirusa.

Maria Deręgowska, dyrektor powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej w Środzie Wlkp. powiedziała portalowi radiopoznan.fm, że sklep Dino przy ulicy Żwirki i Wigury został zamknięty celem przeprowadzenia dezynfekcji. 
Ośmiu pracowników Dino w Środzie Wlkp., którzy mieli kontakt z zakażonym, skierowano na kwarantannę, a dziewiątego poddano nadzorowi epidemiologicznemu. Wszyscy mieli mieć wykonane testy w kierunku koronawirusa. 

Klienci sklepu, którzy robili tego dnia zakupy, nie są proszeni o zgłaszanie się do lokalnej stacji sanitarno-epidemiologicznej. Sanepid apeluje za to o zakładanie maseczek we wszystkich sklepach, bo nadal jest to obowiązkowe.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.