04.08.2020/17:05

Kozlovna w Warszawie - nowa restauracja z czeskim piwem

Restauracja mieszcząca się przy ulicy Pięknej 11 jest pierwszą Kozlovną w stolicy. Można się w niej napić Kozla serwowanego na kilka sposobów. 

Można też skosztować typowych dań dla kuchni naszych sąsiadów, ale także najczęściej wybieranego przez nich lagera, serwowanego na różne sposoby. Na miejscu dostępny jest Kozel Ležák, czyli jasny lager oraz Kozel Černy - lekkie, ciemne piwo warzone na bazie palonego słodu. Odwiedzający mogą go spróbować w wersji z cynamonem i miodem, ale także w wariancie znanym jako piwo Řezané, które powstaje z połączenia jasnego i ciemnego lagera. 

W roli prowadzącego wydarzenie wystąpił znany tancerz czeskiego pochodzenia Jan Kliment. O to, aby przybliżyć gościom kulturę południowych sąsiadów zadbał piwny ekspert, Maciej Chołdrych, który opowiedział zebranym również o walorach sensorycznych piwa oraz zdradził jak w pełni delektować się jego smakiem. 

Sztuką jest wydobyć pełen smak Kozla poprzez jego nalewanie - wiedzą to tapsterzy marki pracujący w lokalu, którzy na co dzień odpowiadają za perfekcyjne serwowanie czeskiego piwa. Punktem kulminacyjnym wieczoru było ochrzczenie kranu. Załoga baru, wspólnie z przedstawicielami Kompanii Piwowarskiej, właścicielami lokalu oraz gośćmi, uroczyście polała go piwem Kozel, aby tradycji stało się zadość. 

Česká Kozlovna jest czynna w godzinach 12:00 - 22:00 od poniedziałku do czwartku oraz w niedzielę. W weekend obowiązują wydłużone godziny otwarcia – od 12:00 do 00:00.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • gosc 05.08.2020

    Piwo Kozel robione w browarach u nas- jest mocniejsze, co daje już całkiem inny posmak.
    Obydwie wersje tego piwa robione u nas są mocniejsze niż w Czechach.

  • Chcemy czeskiego piwa 05.08.2020

    Kozel jest piwem polskim - polski kod EAN, nawet polskie butelki zwrotne. O ile pamiętam to nawet jest wskazywane, w którym browarze jest rozlewane (Tychy, Poznań).

    Jeżeli nie przyjeżdża cysternami z Czech tylko na rozlew w Polsce - to jest to piwo ze wszech miar polskie, tylko z czeską nazwą

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także