18.08.2014/10:00

KP zwiększa moce produkcyjne

60 000 butelek na godzinę – nowa linia rozlewnicza w Kompanii Piwowarskiej już działa. Jesienią ubiegłego roku Kompania Piwowarska rozpoczęła budowę nowej fermentowni oraz linii rozlewniczej w poznańskim browarze. Po dziesięciu miesiącach inwestycja o wartości ponad 100 mln zł jest już zakończona, a linia rozlewu – jedna z najbardziej nowoczesnych i ekologicznych we wszystkich browarach SABMiller – pracuje na pełnych obrotach.

Inwestycja w nową fermentownię oraz linię rozlewu miała na celu zwiększenie elastyczności browaru w Poznaniu i sprawniejsze zarządzanie tymi etapami produkcji, które następują pomiędzy uwarzeniem piwa i jego wyjazdem z terenu zakładu. Nowy układ jest korzystny szczególnie w przypadku przygotowania mniejszych partii piw, w tym testowych partii produktów innowacyjnych. Budowa nowej linii rozlewu trwała siedem miesięcy, Powstała na powierzchni ok. 5000 mkw. i obsługuje butelki zwrotne o pojemności 500 ml. Jej docelowa wydajność to 60 000 butelek na godzinę.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.