15.05.2020/13:05

KPMG doradzi przy tworzeniu Narodowego Holdingu Spożywczego

30 kwietnia zarząd KSC, czyli spółki na bazie której ma powstać holding spożywczy, podpisał z KPMG umowę o świadczenie usług doradczych w zakresie przygotowania i realizacji procesu konsolidacji spółek z branży rolno-spożywczej.

– W związku z przejęciem przez ministra aktywów państwowych nadzoru nad spółkami z udziałem Skarbu Państwa w branży rolno-spożywczej, przeprowadzono analizy, w wyniku których ustalono, że koncepcja konsolidacji spółek działających w branży rolno-spożywczej przebiegać będzie w oparciu o wiodącą rolę Krajowej Spółki Cukrowej, jako największego podmiotu z udziałem Skarbu Państwa działającego w przetwórstwie rolno-spożywczym, posiadającego aktywa i potencjał do budowania przewagi konkurencyjnej – poinformował Artur Soboń, sekretarz stanu w ministerstwie aktywów państwowych w odpowiedzi na interpelację posła Dariusza Klimczaka w sprawie działań podjętych przez Narodowy Holding Spożywczy w związku z wprowadzonym stanem epidemii w Polsce i wynikającymi z niego trudnościami w sektorze rolnym.

– W tym celu 25 lutego tego roku pomiędzy Skarbem Państwa – reprezentowanym przez ministra aktywów państwowych, wiceprezesa rady ministrów Jacka Sasina i zarządem KSC zostało zawarte porozumienie dotyczące przygotowania i realizacji koncepcji konsolidacji spółek z branży rolno-spożywczej – dodał Artur Soboń.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.